Pete Frates
Významné zvýšení povědomí o ALS je spojeno s bývalým kapitánem baseballového týmu Boston College Petem Fratesem, kterému byla nemoc diagnostikována v březnu 2012 ve věku pouhých 27 let. Frates je považován za autora Ice Bucket Challenge, takzvané „kyblíkové výzvy“. Tato celosvětová kampaň, při které se miliony lidé v rámci celé planety, včetně politiků, herců a sportovců polévali ledovou vodou, aby si na pár sekund navodili pocit člověka postiženého ALS, pomohla získat na výzkum přes čtvrt miliardy dolarů.
Stanislav Gross
Nejznámější osobností v Česku, která se s nemocí potýkala, byl patrně bývalý ministr vnitra a historicky nejmladší předseda vlády Stanislav Gross, který se z veřejného života stáhl už v roce 2005. Spekulace o jeho onemocnění ALS se začaly objevovat v roce 2014, zemřel v dubnu nadcházejícího roku.
Stephen Hawking
Asi nejznámější člověkem v globálním měřítku, který bojoval s nemocí ALS, je britský teoretický fyzik narozený v roce 1942. Ačkoliv ho nemoc na invalidní vozík upoutala v pouhých 26 letech, dokázal dále pracovat a nemoci vzdoroval až do roku 2018. Ve většině případů má nicméně nemoc výrazně rychlejší průběh.
Marian Čišovský
V rámci sportovního prostředí je znám rovněž příběh Mariána Čišovského, profesionálního fotbalisty, obránce FC Viktoria Plzeň a slovenského reprezentačního výběru, který kvůli ALS ukončil svou profesionální kariéru v roce 2014. I přesto, že už nemohl pomoci svým spoluhráčům na hřišti, zůstával dál na soupisce Viktorie Plzeň. S vážnou nemocí statečně bojoval a několikrát se objevil i na veřejnosti, svoji bitvu s nevyléčitelnou nemocí ALS prohrál po 6 letech na konci června 2020.