1.01
1000

Mladá Boleslav – Liberec: 02

18.10.2024 17:30,

V rámci pátečního kola hokejové extraligy dojde na derby mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Loňské vzájemné zápasy jednoznačně opanovali po vítězstvích 4:3, 8:0, a dvakrát 4:1 Bílí Tygři. Na začátku letošní sezóny se však více daří Bruslařům, kteří mají na svém kontě o šest bodů více než jejich největší rival.

Boleslav po dvou domácích vítězstvích and Litvínovem a Hradcem zajížděla v pondělní dohrávce do Brna. Zde jim však pšenka nekvetla a padla 2:4. Duel rozhodla druhá třetina, ve které Kometa dokázala dokonale využít boleslavské nedorazy v obraně a odskočit do tříbrankového vedení. Zlepšený výkon Bruslařů v závěrečné periodě vedl pouze ke korekci skóre. Svěřenci Richarda Krále se i nadále trápí v přesilových hrách. V nich se v aktuální sezóně prosadili zatím jenom dvakrát a jsou tak v tomto ohledu nejhorší v celé soutěži.

Hostující Liberec z posledních sedmi zápasů zvítězil pouze jednou a hned čtyřikrát prohrál v prodloužení či na nájezdy. V nedělním kole si díky zlepšenému výkonu Bílí Tygři odvezli cenný bod z ledu pražské Sparty. Severočechům se díky dvěma využitým přesilovkám podařilo vždy dotáhnout náskok soupeře. Až na hrubku v prodloužení opět skvěle zachytal Petr Kváča. Za poslední dva zápasy si celkem připsal 75 zákroků. K Radimu Šimkovi a Michalu Bulířovi přibyl na marodku další stěžejní muž libereckého kádru. Kapitán týmu Tomáš Filippi bude scházet několik týdnů.

Boleslavi se dlouhodobě proti svému největšímu rivalovi vůbec nedaří a syndrom s názvem Liberec se projeví i tentokrát. Bílí Tygři dokázali v posledním týdnu bodovat v Pardubicích i na Spartě, a tak na tiket volíme jejich neprohru.