1.01
1000

Bournemouth – Everton: 02

30.03.2024 16:00,

Everton měl o posledním víkendu před reprezentační pauzou volno, protože jeho plánovaný soupeř Liverpool hrál FA Cup, a svěřenci Seana Dyche tak mohli využít čas navíc na prodloužení přípravy na závěrečný boj o záchranu. Z něj už by měl být definitivně venku Bournemouth, který neprohrál třikrát v řadě (2-1-0) a od sestupového pásma ho dělí 14 bodů.

Bournemouth předvedl v posledním domácím skvělý obrat, když navzdory poločasovému stavu 0:3 dokázal porazit Luton 4:3. Pro Cherries ovšem šlo teprve o první domácí výhru v roce 2024, ale díky skvělé jízdě v závěru podzimu je to nemusí tolik trápit. Remízy se Sheffieldem a Nottinghamem v posledních pěti vystoupeních na tomto stadionu (1-2-2) ale naznačují, že šanci zde má jakýkoliv soupeř.

Toffees sice nějaký náskok na sestupové pásmo stále mají, ale protože nad nimi stále visí hrozba dalšího bodového odpočtu, nemohou si být ničím jisti. Jejich letošní venkovní bilance není v žádném případě špatná (5-3-6), ale problémem je fakt, že hosté venku nevyhráli už pětkrát v řadě, přičemž ve čtyřech případech nedali ani jeden gól. Jejich 14 venku vstřelených branek je pak druhým nejhorším výkonem v lize.

Bojovní hosté mohou překvapit. Everton v tomto ročníku neprohrál ani jeden ze svých venkovních zápasů na půdě týmů, které začínají toto kolo na 12. či horším místě, kam patří i Bournemouth, a ve čtyřech ze šesti případů dokonce slavili výhru (4-2-0).