1.01
1000

Southampton - Leicester: Leicester dá +1,5g

19.10.2024 16:00,

Prohra 1:3 na půdě Arsenalu asi fanoušky Southamptonu nepřekvapila, nicméně jediný získaný bod v úvodních sedmi kolech vyvolává obavy. Další nováček z Leicesteru je na tom podstatně lépe (1-3-3) a minule konečně oslavil svou první ligovou výhru, když porazil Bournemouth 1:0.

Kouč Russell Martin je pod tlakem. Southampton potřebuje konečně vyhrát i proto, že zažívá svůj společný nejhorší vstup do sezony (a nejslabší za posledních 26 let). Na domácí půdě pak Saints v prvních dvou kláních nedali ani gól a trefili se až v tom posledním proti nováčkovi z Ipswiche - vedení ovšem neudrželi, když inkasovali v páté minutě nastavení.

Oddechnout si před pauzou mohl Steve Cooper, jehož Leicester zaznamenal kýženou první výhru sezony. Pohled na aktuální formu hostí tak vypadá podstatně lépe, protože z předchozích čtyř utkání prohráli jediné (1-2-1) a dýchají na záda třeba Manchesteru Untied. K prodloužení pozitivní série by mohlo stačit málo - trochu zlepšit defenzivu, protože Foxes zatím dokázali skórovat v každém ligovém utkání.

Southampton dal v tomto ročníku zatím jen čtyři góly, ale sám jich inkasoval už 15. Leicester nemá po návratu mezi elitu se skórováním takový problém a trefil se už devětkrát. V posledních dvou venkovních zápasech (Arsenal, Cr. Palace) skóroval dokonce dvakrát, což by mohl zopakovat.