1.01
1000

Mladá Boleslav – Hradec Králové: Vítěz zápasu do rozhodnutí/Mladá Boleslav

10.10.2024 17:30,

Čtvrteční předehrávka desátého kola hokejové extraligy nabídne souboj Mladé Boleslavi a Hradce Králové. Bruslaři mají v tabulce o šest bodů více než jejich aktuální soupeř, navíc odehráli o jeden zápas méně.

Boleslav po domácí těsné prohře 1:2 se Spartou hostila v rámci nedělního kola vedoucí Litvínov. Bruslaři byli po celou dobu utkání překvapivě aktivnějším týmem, soupeře přestříleli poměrem 35:17 a zaslouženě zvítězili 3:2 po prodloužení. I přes dosavadní výborné výkony Středočechy na rozdíl minulé sezóny trápí přesilovky. V nich se letos prosadili poprvé až právě v prodloužení s Litvínovem.

Hosté z Hradce Králové po špatném výkonu a prohře 4:1 v Olomouci hostili v neděli v třaskavém východočeském derby Pardubice. Svým prvním gólem v sezóně se prosadil dosud trápící se Oskars Batna. Vedení Hradci vydrželo až do 56.minuty. V následném prodloužení rozhodl o zaslouženém vítězství v zápase aktivnějšího Mountfieldu Ralfs Freibergs. Svěřenci Tomáše Martince podali možná nejlepší výkon v sezóně. Hradec má sice průměrně na zápas nejvíce střel na branku (32) v celé soutěži, stále však produktivita jeho útočníků, není taková, jakou by si na východě Čech představovali.

Boleslav nezvítězila na domácím ledě pouze proti silné Spartě. Naopak Hradec ze čtyř venkovních duelů nezískal ani bod a má skóre 7:18. Na tiket volíme to, že domácí zvítězí do rozhodnutí.