1.01
1000

Juventus – Udinese: Poločas/Zápas: 0/1

12.02.2024 20:45,

Juventus prohrál v minulém kole na půdě Interu 0:1 a přišel o iluze ohledně mistrovského titulu. Gól nedalo ani Udinese, které ztroskotalo na brankáři Monzy, nicméně bezbranková remíza mu zajistila před startem tohoto kola bodový náskok na sestupové pásmo.

Teprve druhou prohru v tomto ročníku utrpěl Juventus, který prohrál na Interu smolným gólem obránce Gattiho – ten se mimochodem do špatné branky trefil i při prohře se Sassuolem – a poprvé v sezoně naplno nebodoval ve dvou zápasech v řadě. Kouč Allegri možná nebude moci počítat s útočníky Vlahovičem a Chiesou, ale příjezd Udinese slibuje návrat na vítěznou vlnu: Juventus vyhrál doma s tímto soupeřem už osmkrát v řadě.

Hosté si naposledy vylámali zuby na skvělém brankáři Monzy a připsali si již 13. remízu v tomto ročníku. Problémem jsou ale především pouhé dvě výhry, což Udinese mělo na svém kontě po 23 kolech naposledy v ročníku 1979/80, kdy nesestoupilo jen díky trestům za sázkařský skandál pro AC Milán a Lazio. Udinese nevyhrálo ani v posledních pěti venkovních duelech (0-2-3) a začínat s tím nejspíš nebude ani tady.

Mistři remíz z Udinese budou držet v Turíně alespoň do poločasu krok zvlášť, když ofenzivu domácích trápí kromě horší formy i zranění. Juventus se ale ve druhé půli nevzdá – v tomto ročníku vyhrál už osm zápasů i přes nerozhodný poločasový stav (nejvíce v lize).