1.01
1000

Argentina - Kolumbie: remíza

15.07.2024 02:00,

Nejstarší turnaj národních týmů vyvrcholí v Miami zápasem Argentiny s Kolumbií, které se ve finále Copa América střetnou poprvé v historii. Zatímco Argentina bude hrát o rekordní 16. titul, kterým by se na čele odpoutala od Uruguaye, Kolumbii bude usilovat o druhé zlato.

Papírovým favoritem jsou úřadující mistři světa, kterým se ale v novém miléniu ve finále Copy nedaří. Ze čtyř účastí vyhráli jen to poslední před třemi lety v Brazílii, kde porazili kanárky díky trefě Ángela Di Maríi, který se dnešním finálovým duelem loučí s reprezentačním dresem. Pro Lionela Messiho to bude páté finále, hlavní postavou mužstva na letošním turnaji jsou ale čtyřgólový Lautaro Martínez a brankář Emiliano Martínez, který udržel v pěti zápasech čtyři čistá konta a ve čtvrtfinále s Ekvádorem (1:1) vychytal postup v penaltovém rozstřelu.

Kolumbijce povede do finále argentinský trenér Néstor Lorenzo, který udělal z týmu neporazitelnou mašinu. Včetně Copy neprohráli Los Cafeteros 28 utkání v řadě, naposledy podlehli právě Argentině ve světové kvalifikaci 0:1. Stejně jako Argentinci výborně brání (2 inkasované góly), navíc jsou produktivní (12 branek), na polovině gólů se podílel asistencí kapitán James Rodríguez. Semifinále s Uruguayí (1:0) zvládli Kolumbijci i v oslabení, bez vyloučeného pravého obránce Muňoze odehráli celý druhý poločas.

Od roku 2011 se soupeři střetli na Copě čtyřikrát a hned tři zápasy skončily nerozhodně (0:0, 0:0, 1:1), zbývající vyhráli Kolumbijci 2:0. Plichta po 90 minutách je pravděpodobná i v letošním finále. Pak rozhodnou penalty.

5/10

Výsledek zápasu Sázka na výsledek zápasu v základní hrací době. 1 0 2 více datum
2.09 2.90 4.60 +161 15.07. 02:00