1000

William Nylander (TOR): více než 3,5 střel na branku

21.04.2023 01:07,
Autor: Jan Velart

To byl otřesný výkon! Toronto šest let nepřešlo přes první kolo playoff. Opět má fantasticky poskládaný tým. Dostalo sice znovu v prvním kole mistrovskou Tampu Bay, která prostě ví, kudy běží zajíc, ale to Maple Leafs neomlouvá. V prvním utkání prohráli doma 3:7 a podali jeden z nejhorších výkonů v playoff co pamětníci pamatují. Rozum to nebere, jakto že hráči nebyli vůbec nachystaní, inkasovali poprvé už ve druhé minutě a prohráli první třetinu 0:3. Tlak je enormní a Tampa v tom prostě umí chodit, takže vůbec není záruka, že Toronto druhý zápas zvládne a srovná sérii na 1:1. Alespoň můžeme předpokládat, že někteří jedinci budou vidět. William Nylander prožil vynikající závěr základní části a byl asi nejlepší hráč i v prvním utkání, vstřelil gól, nabízí se tedy, že právě on nebude dělat ostudu a povede svůj tým. Čtyři střely na branku je poměrně dost, ale tolik měl i v minulém zápase a dosáhl téhle hranice i ve čtyřech z posledních pěti zápasů.