1.01
1000

West Ham - Aston Villa: 1. poločas: 2

17.08.2024 18:30,

Kladivářům nevyšla už druhá ligová sezona v řadě, a protože je tentokrát od neúčasti v Evropě neuchránily ani poháry, skončila éra kouče Davida Moyese. Aston Villa zažila o poznání lepší ročník, kdy se umístila na čtvrtém místě a postoupila do Ligy mistrů.

West Ham má za sebou velmi aktivní léto. Do klubu postupně dorazili Kilman (Wolverhampton), Summerville (Leeds), střelec z Dortmundu Niclas Füllkrug, obránce Todibo z Nice, Guilherme z Palmeiras, Rodríguez z Betisu, Wes Foderingham ze sestupujícího Sheffieldu United či naposledy Wan-Bissaka z Man United. Nový trenér Julen Lopetegui by tentokrát neměl mít v tomto ohledu s vedením problém.

Aston Villa se chystá na účast v Lize mistrů, ale kouč Unai Emery byl nucen se zbavit brazilského záložníka Douglase Luize, který kvůli hrozbě porušení finančních pravidel odešel do Juventusu ještě v červnu. Na druhou stranu přišel Amadou Onana z Evertonu, Samuel Illing-Jr. z Juventusu či Ian Maatsen z Chelsea. Síla Villans by tedy neměla utrpět žádné škody.

Aston Villa by mohla v Londýně překvapit. V minulém ročníku byla silná především v prvních poločasech, což dokládá její skóre z tohoto úseku hry (36:21). West Ham pak na domácím hřišti vedl po prvních 45 minutách jen v osmi případech. Chvíli bude navíc trvat, než si nově složený tým sedne a hosté ho mohou zaskočit.