1.01
1000

Udinese – Napoli: Oba týmy dají gól

06.05.2024 20:45,

Velmi zajímavý duel čeká trenéra Udinese Fabia Cannavara, který je rodákem a odchovancem Neapole, v jednom z jeho prvních zápasů na lavičce prvoligového týmu. Jeho svěřenci ale začínají toto kolo v sestupovém pásmu s dvoubodovou ztrátou poté, co minule srdnatě bojovali na půdě čtvrté Bologni (1:1). Remízu zapsala také Neapol, která hrála doma s AS Řím (2:2), ale do tohoto kola jde až z devátého místa a její účast v pohárech pro příští ročník zůstává stále velmi nejistá.

Udinese se v tomto ročníku doma vůbec nedaří a vyhrálo zde dosud jen jediné utkání. V posledních třech případech tady navíc prohrálo, a to včetně zápasu s AS Řím, jehož posledních 20 minut se dohrávalo minulý čtvrtek (1:2). Problémem je hlavně obrana, protože Udinese zde ve 12 z posledních 14 zápasů dokázalo vždy minimálně jednou skórovat.

Poslední venkovní vystoupení Neapoli hrubě nevyšlo, když prohrála na půdě o záchranu bojujícího Empoli, a tomuto scénáři se bude chtít v Udine vyhnout. Jenže Neapol vyhrála jen dva z předchozích 12 soutěžních venkovních zápasů (2-3-7) a její návštěvy soupeře v tomto ročníku v žádném případě neděsí. V posledních čtyřech případech pak venku prohrávala už v poločase.

Prohra v Empoli (0:1) představovala pro Neapol po pěti venkovních zápasech v řadě první duel, ve kterém neskórovaly oba týmy. Sázka na to, že se prosadí oba celky, byla úspěšná i ve čtyřech z posledních pěti domácích utkání Udinese a platilo to také ve čtyřech vzájemných duelech v řadě.