1.01
1000

Třinec - Pardubice: Více než 1,5 přesilovkových gólů

20.04.2024 17:00,

Finálová série Extraligy pokračuje v sobotu prvním zápasem na ledě třineckých Ocelářů. Ti si přivezli z Pardubic jedno vítězství, díky čemuž je stav série smírný 1:1 a celé finále je tak zcela otevřené. Byť je pravdou, že druhé utkání finálové bitvy se Pardubicím velmi vydařilo. Domácí ve třetí třetině sice přišli o dvoubrankové vedení, ale pak v rozmezí tří a půl minuty nasázeli tři branky a rozhodli o svém vítězství 6:3.

Ve vyhecovaném druhém střetnutí se oba celky uchýlily ke hře na hraně a v řadě případů až za hranou, kvůli čemuž rozhodčí rozdali celkem 17 dvouminutových trestů. Nelze se tak divit, že padly dokonce čtyři přesilovkové góly.

Čím víc se blíží konec sezony, tím víc členové obou družstev cítí, že jsou blízko obrovskému úspěchu, kvůli čemuž se dá očekávat, že i další zápasy budou velmi vyhrocené. Udržet nervy na uzdě a nesahat po nedovolených zákrocích bude čím dál složitější. Úderné formace obou celků se tak musí připravit, že budou na ledě trávit spoustu času při přesilových hrách, které mohou být klíčem k úspěchu nejen v jednotlivých utkáních, ale i v celé finálové sérii.

Styl hry, kterým třinečtí a pardubičtí hráli ve druhém utkání série, se přenese také na led Ocelářů. Dá se očekávat spoustu vyloučení, spoustu přesilových her a také několik přesilovkových branek. Právě na přesilovky by bylo dobré se zaměřit.