1000

Toronto- Tampa Bay: 2

28.04.2023 01:07,
Autor: Jan Velart

Toronto má Tampu Bay na provazech a vede 3:1 na zápasy. Bude se dnes oslavovat? Ještě určitě ne. Jednak proto, že v posledních dvou zápasech byli Maple Leafs jasně horším týmem a je zázrak, že dvakrát našli cestu k vítězství. V utkání č.4 prohrávali ještě v 50.minutě 1:4, přesto nakonec dokázali vyválčit výhru 5:4 v prodloužení. Tampa je lepší celou sérii a Torontu prostě jednou musí dojít štěstí. Tampa je protřelý tým a umí v těchto situacích chodit. Navíc už má zpátky v sestavě uzdraveného Victora Hedmana, se kterým je obrana naprosto jiný stroj. Toronto je naopak šampionem ve ztrácení sérii. V minulém roce bylo v podobné situaci, vedlo nad Tampou 3:2, ale sérii neuzavřelo. O rok dřív s Montrealem vedlo 3:1 na zápasy, ale také sérii projelo. Tlak na Toronto je enormní, zatímco mistrovská Tampa nemá moc co ztratit. Ta už tituly má, takže když se tenhle rok nezadaří, hlavy padat nebudou. V Torontu je tohle ale mezní rok. Když ani posedmé za sebou tenhle tým nevyhraje první kolo, dojde k obrovským změnám. V této konstelaci je ve výhodě pro dnešní zápas Tampa.