1.01
1000

Stuttgart – Mönchengladbach: Dvojitá šance 0-0

05.03.2022 18:30,

Stuttgart absolvoval další neúspěšné vystoupení, v bádenské-württemberském derby na půdě Hoffenheimu dlouho držel vedení, během závěrečných pěti minut ale dvakrát inkasoval a prohrál 1:2. Švábský klub prodloužil sérii bez vítězství v lize na devět zápasů (0-2-7), což se mu nestalo od sezony 2015/16, ve které nakonec sestoupil. Mužstvo trenéra Pellegrina Matarazza podruhé v řadě ztratilo náskok, což je jeho velkým problémem, neboť takto již přišlo o 12 bodů, díky nimž by mohl být Stuttgart bezpečně ve středu bundesligového pelotonu. Mönchengladbach však má starosti sám se sebou, po vysoké porážce v Dortmundu (0:6) před týdnem prohrával s Wolfsburgem již o dva góly, podařilo se mu však zmobilizovat síly a získal alespoň bod za remízu 2:2. Die Fohlen vyhráli pouze dvě z posledních 12 kol (2-3-7) a stále se musí ohlížet za sebe, protože na baráž měli před víkendem náskok pouhých čtyř bodů. Vzhledem k rozpoložení obou týmů čekám spíše bojovný duel, proto nebude překvapením – minimálně v poločase – bodová dělba.