1.01
1000

Stuttgart – Heidenheim: Výsledek 1. poločasu/výsledek zápasu: 1/1

31.03.2024 17:30,

Napravit porážku 0:2 z podzimního vzájemného střetnutí bude chtít Stuttgart v domácím prostředí proti Heidenheimu. Potvrdí švábský celek pozici favorita a udělá další krok k postupu do Ligy mistrů?

Stuttgart před dvěma týdny zvítězil 3:0 na půdě nedalekého Hoffenheimu a osmým po sobě jdoucím zápasem bez porážky (7-1-0) si upevnil třetí místo, kde měl po 26 kolech šestibodový náskok na čtvrtý Dortmund. VfB si může poprvé od sezony 2009/10 zahrát nejprestižnější evropskou klubovou soutěž a výrazný podíl na tom má bilance z domácího prostředí, v němž jedinkrát vyšlo naprázdno (10-2-1).

Heidenheim ve druhém poločase dotáhl manko proti Mönchengladbachu a po výsledku 1:1 zapsal alespoň bod, přesto sérii bez výhry prodloužil na pět utkání (0-2-3). Nováček soutěže přesto může být spokojený, protože místo očekávaného boje o holý život měl před víkendem desetibodový náskok na barážovou příčku, přestože na hřištích soupeřů zaznamenal pouze 10 z možných 39 bodů.

Stuttgart sice před měsícem doma remizoval s 1. FC Köln, další ztrátu s outsiderem však nedopustí. Svěřenci trenéra Sebastiana Hoeneße počtvrté za sebou vyhrají a opět povedou již v poločase.