1000

St. Louis- Minnesota: 2

16.3.2024,
Autor: Jan Velart

Minnesota vykazuje v poslední době skvělé výsledky. Vyhrála pět z posledních šesti zápasů a její jediná prohra se silným Coloradem přišla až v prodloužení. Pozornost strhnul trenér John Hynes v zápase s Nashvillem. V prodloužení odvolal gólmana a hrál vabank početní výhodu. Potřeboval bod navíc právě proti týmu se kterým se pere o postup do playoff. Přitom riskoval, že se hráči Nashvillu dostanou ke kotouči a skórují a pak by podle zajímavého pravidla NHL přišel i o bod, který Wild získali za remízu v řádné hrací době.

St.Louis sice vyhráli poslední dva zápasy, ale vesměs je zachránili brankáři. S Bostonem prohráli na střely 22:37 ,doma s LA pak 30:41. Vesměs mají za poslední čtyři zápasy alarmující hodnoty očekávaných gólů, nebezpečných střel a úspěšnosti střelby. Minnesota se v tomto ohledu řadí naopak ke špičce, i když si hodně pomohla zápasy se slabým Anaheimem a Arizonou.

Minnesota finišuje boj o playoff a je nyní na vítězné vlně. Blues drželi v posledních zápasech jen brankáři, herně je jejich výkon velká slabota.