1.01
1000

Sparta – Shamrock: Sparta dá gól v obou poločasech – ANO

30.07.2024 19:00,

První zápas v Dublinu skončil 2:0 ve prospěch pražské Sparty a rozdíl ve výkonnosti obou celků byl patrný. Český zástupce byl výrazně lepší na míči, pokud zapnul dostával se Shamrock do zápasu jen složitě. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že irský zástupce mohl v utkání vstřelit minimálně dvě branky, ale obří minelu gólmana Vindahla tým nepotrestal, v závěru utkání pak měl Shamrock „dvojšanci“, kterou naopak dánský brankář pomohl vychytat.

Hosté jdou tak do odvety v poměrně složité pozici, tým musí riskovat, na druhou stranu v koncovce bůhvíjak nezáří, z posledních čtyř soutěžních duelů (liga + pohár) hned třikrát neskóroval. Klub z Dublinu měl o víkendu pauzu, a tak jsou hráči odpočatí, v prvním utkání byla nebezpečná pouze dvojice Kenny – Faruggia, a to je málo. Irský klub navíc zavítá na Letnou, kde si Sparta věří, doma neprohrála v loňské sezóně ani jednou.

Sparta nastoupí do odvety v rotaci, kterou kouč Friis praktikuje mnohem víc než jeho předchůdce, a tak zahajovací jedenáctka se dost špatně čte. Šanci by každopádně měli dostat „last minute“ posily Ross a García, herní zátěž potřebují také Kairinen, Preciado a Krasniqi, dobrou formu má Olatunji, kterého by byla škoda nevyužít.

Domácí celek tak pošle do utkání každopádně kvalitu, rozhodně nic nepodcení, kromě postupu se hraje rovněž o klubový koeficient. Mužstvo bude praktikovat jako obvykle ofenzivní styl hry, což by se mělo projevit i na počtu branek. Sparta proti papírově slabšímu soupeři skóruje už v prvním poločase, stejně tak po prostřídání bude mít tým, respektive hráči touhu dávat góly, konkurence v mužstvu je totiž veliká a boj o minuty pokračuje.

Sparta vyhraje, pokud nastoupí v základu Olatunji, tak by se měl hrát na střelce, formu má dobrou, z přípravy má naběháno, a to je znát. Domácí by se měli gólově prosadit v obou poločasech, stejně jako v prvním vzájemném utkání.