1000

Španělsko - Francie: vítěz Španělsko

09.07.2024 21:00,

Neutrální fanoušci mají před prvním semifinále jasno, přát budou Španělsku. Zatímco fotbalisté z Pyrenejského poloostrova na Euru baví, Francie k smrti nudí.

Po předčasném pátečním "finále" mezi Španělskem a domácím Německem (2:1 v prodloužení) prožili fanoušci v Hamburgu 120 minut nefalšované nudy, jediné vzrušením nabídl závěrečný penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější Francouzi a hrobař portugalských nadějí Cristiano Ronaldo snad konečně odkráčel do reprezentační penze. Každopádně rozdíl v herním projevu protagonistů úvodního semifinále bije do očí.

Španělsko nastřílelo na turnaji jedenáct branek, o osm více než Francie a to si ve vzájemných duelech daly vlastence Rakousko a v osmifinále Belgie, třetí francouzskou trefu má na svědomí z penalty Mbappé. Ze hry tak galský kohout nezakokrhal ani jednou! Ofenzíva Les Bleus zkrátka nefunguje, Mbappého limituje zlomený nos z prvního utkání a z dvaceti střel proměnil v branku jedinou, zcela z formy je Griezmann. Francie se může spolehnout alespoň na defenzivu, kterou v Německu překonal jen polský kanonýr Lewandowski z penalty.

V úterý ji prověří nejúdernější tým šampionátu se dvěma nejnebezpečnějšími křídelníky turnaje Yamalem a Williamsem, kteří se ucházejí o cenu pro nejlepšího nejmladšího hráče Eura. Před semifinále má španělský trenér Luis de la Fuente starosti se sestavou, s tím si ale poradí. Za zraněného Pedriho ve čtvrtfinále úspěšně zaskočil Olmo, vykartovaného Le Normanda nahradí Nacho, který ho už vystřídal v poločase posledního střetnutí, za vyloučeného Carvajala naskočí stejně zkušený Navas.

Španělsko od své aktivní hry neuhne ani v semifinále, proč také, když mu přináší úspěchy. Francie se může k postupu probránit, každopádně Španělům by mohl stačit vzhledem ke střelecké impotanci soupeře i jeden gól. Dosavadní výkony na Euru velí vsadit jedničku.