1.01
1000

Slovácko – Ostrava: dvojitá šance 0-0

18.08.2024 20:00,

Slovácko protrhlo v minulém kole konečně střeleckou smůlu a poprvé v sezóně vstřelilo branku a vyhrálo, což týmu pomůže hlavně po psychické stránce. Na druhou stranu se gólově prosadil Ndefe, což není hráč, který má střílení branek v popisu práce. Vedení tak už nemohlo vyčkávat a muselo konat. Tým ohlásil příchod exreprezentanta Krmenčíka, nová posila vyvine tlak na stávající ofenzivní hráče, aby podávali lepší výkony. Na základ to zatím nevypadá, nicméně pár minut by mohl dostat.

Pro Slovácko hovoří výhoda domácího prostředí, stadión bude i díky hostům téměř plný. Svěřenci kouče Romana Westa by měli být rozhodně odpočatější, tým je s výjimkou zkušeného Daníčka kompletní.

Baník ve čtvrtek odehrál skvělý zápas s FC Kodaň (1:0), ale po porážce na penalty a odehraných 120 minutách mu zbyly jen oči pro pláč. Hráče stálo utkání spoustu fyzický styl, také psychika dostala zabrat, hráči totiž byly kousek od postupu, když v prodloužení měl dobrou šanci Tanko.

Hráči Baníku tak mohou mít problém přepnout hlavu z vyprodaného duelu s Kodaní na ligový zápas v Uherském Hradišti. Kouč Hapal každopádně musí zvážit složení základní sestavy, která může doznat dílčích změn. Baník naposledy dokázal zničit Slovácko poměrem 6:0, ale tentokrát se nic podobného opakovat nebude. Hosté mají v nohách už čtvrtý anglický týden, což se do průběhu utkání může podepsat.

V Uherském Hradišti bude k vidění vyrovnaný duel, domácí by měli mít více sil a letos před svými fanoušky dvakrát remizovali. Hosté mají na své straně fotbalovost, ale únava se projeví. Remíza o půli nebo na konci utkání není špatnou volbou.