1.01
1000

Sassuolo – Inter: Dvojitá šance: 1-1

04.05.2024 20:45,

Prohra 1:5 na půdě Fiorentiny a pětibodová ztráta na záchranu začíná čtyři kola před koncem směřovat Sassuolo nebezpečně k jistotě sestupu. O poslední vzepření se osudu se domácí pokusí proti Interu, který minule porazil Turín 2:0, a pak vyrazil slavit do ulic mistrovský titul.

Sassuolo sbíralo celou sezonu na vlastním stadionu důležité body v boji o záchranu, ale naposledy vyhořelo, když podlehlo Lecce 0:3. Podobně jako v utkání s AC Milán zde padly dvě branky už v prvních 15 minutách, ale tentokrát bohužel do domácí sítě. Domácí musí do utkání vletět i tentokrát a podobně jako proti druhému milánskému celku by mohli – minimálně před přestávkou – překvapit.

Inter sice vyhlašuje, že chce pokořit hranici 100 bodů, ale reálně už má splněno. Mistrovský titul získal s velkým předstihem a poslední tři venkovní zápasy vyhrál jen o gól. Při venkovním vystoupení v Udine navíc rozhodl až v samotném závěru a zaváhání s o záchranu bojujícím týmem si připsal nedávno i doma, kde remizoval s Cagliari 2:2. Ukazuje se, že při troše štěstí je možné tento skvělý celek překvapit.

Sassuolo překvapivě jediným týmem, který v tomto ročníku dokázal porazit mistrovský Inter. Domácí budou chtít přidat i druhou výhru a udržet si naději na záchranu, což by jim mohlo vyjít i z toho hlediska, že Inter má za sebou velkou oslavu titulu z minulého víkendu.