1.01
1000

Rakousko - Turecko: vítěz Rakousko

02.07.2024 21:00,

Osmifinálový program Eura uzavře zápas v Lipsku, kde se viděli čeští fotbalisté. Na jejich úkor ale postoupilo Turecko, které vyzve výborně hrající Rakousko, a které Turky v březnu doma rozdrtilo 6:1.

Už před turnajem bylo Rakousko pasováno do role černého koně a v základní fázi ji potvrdilo - těsná porážka 0:1 od Francie po vlastní brance, vítězství 3:1 nad Polskem a 3:2 nad Nizozemskem mu zajistilo prvenství v těžké skupině. Tým hraje náročný a běhavý fotbal, soupeře dostává pod tlak intenzivním presinkem. Zápasy s Rakouskem bolí, je nejvíce faulujícím týmem, kvůli kartám bude chybět pravý křídelním Wimmer.

Turci mají o absenci více, scházet budou dva klíčoví hráči - stoper Akayindin a tvůrce hry Calhanoglu. Stejně jako Rakousko mají bilanci 2-0-1, klidně ale mohli mít jenom jeden bod. Gruzii porazili 3:1, třetí gól ale dali v poslední minutě, když předtím přežili tutovku soupeře. Od Portugalska dostali lekci 0:3 a s Českem jim vydláždil cestu k výhře šílený rumunský rozhodčí Kovács. Od 20. minuty hráli přesilovku, přesto se klepali o remízu 1:1, než znovu v poslední minutě urvali šťastnou výhru. Slabinou týmu je disciplína, ve své kůži není brankář Günok.

Rakousko vypadá na turnaji lépe než divocí Turci, kteří měli doteď hodně štěstí a v hlavách budou mít i nedávný debakl z Vídně. Na tiket dejte jedničku.