1.01
1000

PSG - Dortmund: PSG vyhraje a Kylian Mbappé +2 střely na bránu

07.05.2024 21:00,

V Dortmundu zavládl po úvodním zápase semifinále opatrný optimismus, Borussia vede v poločase 1:0 a po jedenácti letech má reálnou šanci na postup do svého třetího finále Ligy mistrů, ve kterém by si mohla zopakovat v Londýně německé derby s Bayernem Mnichov z roku 2011.

Dortmund je dokonce v lepší výchozí pozici než Bavoři, kteří doma remizovali s Realem Madrid 2:2. Jenže teď budou hrát venku, kde jim to nejde zdaleka tak dobře jako na domácím stadionu s podporou obávané žluté zdi. V osmifinále remizoval v Eindhovenu 1:1, ve čtvrtfinále prohrál v Madridu s Atléticem 1:2 a postup pak zachraňoval v domácí odvetě. Teď je v opačné situaci, venku bude bránit hubený náskok v Parku princů, kde na podzim ve skupině prohrál 0:2.

Pařížané se vraceli ze Severního Vestfálska zklamaní, hlavně ve druhé poločase za stavu 0:1 si vytvořili dostatek šancí, aby nejen srovnali, ale výsledek otočili. Kylian Mbappé a Achraf Hakimi v jedné útočné sekvenci trefili břevno, v letošní sezoně Ligy mistrů to bylo podesáté, co branková konstrukce zabránila PSG skórovat. Pařížané si po zápase v Dortmundu vzali volno ve francouzské lize, což se jim ve čtvrtfinále s Barcelonou vyplatilo, po domácí porážce 2:3 přejeli Katalánce na jejich hřišti 4:1, dvakrát se tam prosadil Kylian Mbappé.

Také Dortmund se o víkendu v rámci možností šetřil na odvetu, do sobotního domácího utkání s Augsburgem poslal trenér Edin Terzić většinou náhradníky, kteří devátý tým bundesligy rozdrtili 5:1.

Dortmund má z posledních jedenácti venkovních zápasů play off Champions League tristní bilanci 1-1-9, kurz na vítězství PSG je ale nízký. Utkání má ovšem k dispozici BetBuilder, ve kterém si můžete zkombinovat více sázek a zvednou si kurz. Třeba výhru domácích s tím, že Mbappé vystřelí dvakrát na bránu.