1.01
1000

Plzeň – Kometa Brno: Počet gólů v zápasu/méně než 5

29.09.2024 18:00,

V rámci šestého kola hokejové extraligy dojde na souboj mezi Plzní a Brnem. Vzájemné duely z loňské sezóny vyzněly jednoznačně pro Kometu, která zvítězila ve všech čtyřech zápasech s celkovým skóre 14:5. V aktuálním ročníku nasbíraly zatím oba týmy shodně pět bodů.

Západočeši se v pátečním kole představili na ledě Liberce. Hned v první minutě se konečně poprvé v sezóně prosadil Tim Söderlund. Následně však produktivita Indiánů byla žalostná, a tak zápas dospěl do prodloužení, kde rozhodl plzeňský Kristians Rubins. Plzeň podala na rozdíl od předchozích zápasů dobrý výkon, na kterém se určitě dá stavět. Při větší kvalitě v zakončení však duel mohl být rozhodnut již prakticky po první třetině.

Hostující Kometa po prohře 4:1 na Kladně nezvládla stejným poměrem ani domácí derby s Olomoucí. Svěřencům Kamila Pokorného stejně jako v předešlých duelech scházel na ledě pohyb a větší energie. Opět to byl od Brna takřka nekoukatelný, profesorský hokej. Jediné pozitivum v celém mančaftu lze hledat pouze v brance. Nováček v extralize Michal Postava si i nadále po pěti odehraných kolech drží průměr inkasovaných branek na zápas pod dvě.

Oba mančafty se v úvodu soutěže trápí v ofenzivě, když zatím vstřelily pouhých sedm branek, což je suverénně nejmíň z celé soutěže. Na tiket tak to volíme sázku na nižší počet vstřelených gólů.