1.01
1000

Plzeň – Karviná: každý z týmů dá gól – ANO

11.08.2024 20:00,

Viktoria má v nohách čtvrteční duel v Košicích s Kryvbasem (2:1). Plzeň odehrála těžký zápas, ve kterém musela otáčet skóre z 0:1. Trenér Koubek nikoho nešetřil, jediným překvapením bylo nasazení šestnáctiletého Panoše v základu.

První duel každopádně ukázal, že do odvety je vše otevřené, a tak se nabízí rotace v sestavě, přeci jen před nadcházejícími anglickými týdny je potřeba opory šetřit. Pohárová odveta je přitom kruciální, postup přes ukrajinského soupeře by zaručil Plzni účast v Evropě na celý podzim a mimo jiné další finanční prostředky.

Změny v zahajovací jedenáctce se tak dají čekat minimálně na některých ofenzivních postech, možná i v defenzivě. Domácí čekají na návrat nemocného Jedličky, Tvrdoň po dobu jeho absence nezklamal, ale přeci jen to je gólman, který není rozdílový. Viktorka střídá v probíhajícím ročníku dobré a slabší výkony v rámci všech zápasů, důkazem toho je druhý poločas na Dukle, duel s Jabloncem nebo první poločas s Kryvbasem. Plzeň tak nečeká lehký zápas, jak napovídají kurzy.

Karviná vloni s Plzní neprohrála a trápit favorita může i tentokrát. Hosté jsou více než odpočatí, minulý týden přišly o zápas s Baníkem, který byl odložen. Kouč Hyský tak měl více času zapracovat na souhře s nově příchozími hráči v čele s Botosem. Ofenzivně laděná Karviná se pod novým koučem pustí ve Štruncových sadech do ofenzivy, rozhodně nebude jen bránit. Mužstvo má směrem dopředu rychlostní typy hráčů a gólově prosadí stejně jako v předešlých dvou ligových duelech.

Plzeň čeká příští čtvrtek klíčový zápas podzimu, který rozhodně o účasti Plzně v pohárové Evropě, to může zápas výrazně ovlivnit. Karviná hraje v novém ročníku hodně ofenzivě, v utkání se tak gólově mohou prosadit oba celky. Za domácí se trefí Šulc, za hosty Regáli nebo Botos.