1.01
1000

Pegula - Muchova K.: 3 sety v zápasu

06.09.2024 02:15,

Druhý rok po sobě postoupila Karolína Muchová do semifinále US Open. Poté, co loni už s načatým zápěstím podlehla pozdější šampionce Coco Gauffové, se znovu střetne s domácí favoritkou, tentokrát Jessicou Pegulaovou, která si zahraje semifinále majoru poprvé v kariéře.

Světová šestka zlomila v New Yorku čtvrtfinálové proklestí na grandslamech, kde předtím šestkrát ztroskotala, proti první nasazené Šwiatekové, kterou porazila hladce 6:2, 6:4 a stejně jako Muchová na turnaji ještě neprohrála set.

Zápas se hrál v rámci nočního programu, takže Pegulaová se vyhnula polední výhni, ve které se Karolína pekla jak v osmifinále s Paoliniovou, tak i ve čtvrtfinále s Haddad Maiaovou. Čeští fanoušci v něm zatrnuli, když si Muchová vzala dvakrát medical pauzu, naštěstí to nebylo kvůli zranění, ale "jen" pro žaludeční potíže.

Každopádně znovu se potvrdilo, že jestli něco může Muchovou nejspíše zastavit, pak je to její zdraví. Nebude jí sedět ani fakt, že čtvrtfinále a semifinále odehraje bez obvyklé jednodenní přestávky. Na regeneraci potřebuje více času, na druhou stranu večerní čas utkání by jí mohl pomoct.

Soupeřky odehrály jediný vzájemný zápas před pár týdny v Cincinnati, kde Muchová ještě nebyla po dlouhém zranění v pohodě a podlehla 5:7, 4:6, 2:6. Tři sety se dají čekat také v jejich druhém střetnutí.