1.01
1000

Pardubice - Hradec Králové: Pardubice/+4,5 gólu

16.03.2024 15:00,

Pardubice vyhrály základní část Extraligy a užívaly si v prvních dnech po začátku play-off dovolenou, jelikož měly v osmifinále volno. I proto nebyl jejich vstup do čtvrtfinálové série proti Hradci Králové až tak suverénní, jak se možná očekávalo. Právě naopak, rozehraní hráči Mountfieldu způsobili favorizovanému soupeři spoustu problémů.

Páteční úvodní zápas série nakonec muselo rozhodovat prodloužení, když v základní hrací době skončilo střetnutí smírně 4:4. Hradec hned dvakrát vedl, ale Pardubicím se zásluhou Tomáše Zohorny a Lukáše Sedláka, což byl nejproduktivnější hráč Pardubic v základní části, povedlo skóre otočit. V padesáté minutě ovšem vyrovnal Alex Tamáši a přestřelka dospěla do zmíněného prodloužení. V něm už ve druhé minutě rozhodl Martin Kaut, jenž se na led vrátil poprvé od konce ledna po zranění v dolní části těla.

Pardubice tak i v pátém utkání této sezony proti Hradci dokázaly vybojovat vítězství. Přestože byl Hradec tentokrát už dost blízko k úspěchu, opět tahal za kratší konec provazu a Pardubice, které patří k nejsilnějším týmům na domácím ledě, se z toho budou snažit vytěžit i v sobotním druhém klání.

💰 Na co vsadit:

První zápas série byl ovlivněn dlouhým volnem pardubických hokejistů, kteří se ale nakonec z problémů vymanili a soupeře udolali 5:4 po prodloužení. V sobotním utkání by měly opět padat branky a tentokrát by Pardubice neměly nechat zápas dojít až do prodloužení. Domácí zvítězí v kombinaci s minimálně pěti vstřelenými góly.