1.01
1000

Pardubice - Č.Budějovice: dvojitá šance 0-0

12.05.2024 15:00,

Pardubice udělaly domácím vítězstvím nad Zlínem důležitý krok k ligové záchraně a zbavit se sestupových starostí mohou v utkání s Českými Budějovicemi, které ale bojují jako lev o holý život a neprohrály předchozích pět kol.

Východočeši konečně zabrali na svém stadionu a v klíčové partii zapsali první domácí jarní výhru, celkově pak třetí. Zároveň přerušili šňůru čtyř zápasů bez výhry. K plnému bodovém zisku je dovedl poctivý defenzivní výkon podpořený brankářem Kinským, který za stavu 1:0 chytil ševcům jejich jedinou šanci v utkání. V ofenzívě se Pardubice prosadily dvakrát po přestávce, týmu v ofenzívě pomohl střídající veterán Černý. Mužstvo hrálo konečně pragmaticky na výsledek a ne naivně na krásu.

Budějovice znovu potvrdily, že bojují za každého stavu a až do poslední vteřiny. Vyplatilo se jim to v domácím zápase s Libercem (3:2), kdy daly vítězný gól v 90.+6 minutě, i před týdnem proti Bohemians (2:1), kterým zasadil obránce Trummer klokanům šach mat svou druhou brankou v zápase v 90.+5 minutě. Jihočeši tak skórovali minimálně dvakrát ve čtvrtém kole po sobě. Proti odevzdaně hrajícím Bohemians to měli hodně ulehčené, v Pardubicích je čeká těžší fuška.

Každopádně venku, kde pořád v sezoně ještě nevyhráli, se také v závěru jara zvedli a uhráli dvě remízy. Jeden bod si přivezli právě z Pardubic, kde před měsícem Ondrášek vyrovnal na 1:1 v 80. minutě.

Remíza ani pro jeden tým nic neřeší, nicméně je nejpravděpodobnějším výsledkem, ideální je ve dvojité šanci.