1.01
1000

Pardubice – Sparta Praha: Kaut M. dá gól

29.09.2024 18:00,

Šlágr šestého kola hokejové extraligy nabídne souboj Pardubic a Sparty, na papíře dvou největších favoritů celé soutěže. Bodová bilance vzájemných duelů v loňské sezóně dopadla mezi oběma týmy nerozhodně.

Dynamo v pátečním kole zajíždělo na led Vítkovic. Tam sice Východočeši po dvou třetinách, kdy jejich výkon nebyl vůbec dobrý, prohrávali 1:3, v závěrečné periodě se však třikrát prosadili a odvezli si z Ostravy cenné tři body. Na poslední dvě trefy si připsal asistence Peter Čerešňák, který je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Pardubic (1+6). Dynamu již třetí duel po sobě chybí zraněný Lukáš Sedlák, kterého v první formaci velice dobře nahradil Martin Kaut (4+2).

Sparta po dvou bídných výkonech a porážkách proti Kladnu a Karlovým Varům uspěla nejdříve v Plzni 5:0 a naposledy ve čtvrtek v Českých Budějovicích 4:0. I přes početnou marodku, na které je aktuálně osm hráčů, z toho hned pět obránců, Pražané opět nedostali gól. Josef Kořenář si připsal již třetí čisté konto v aktuální sezóně a jeho neprůstřelnost trvá již 132 minut. Na ledě Motoru se konečně v sezóně poprvé gólově prosadily ofenzivní hvězdy Filip Chlapík a Tomáš Hyka. Nejlepším střelcem dokonce celé soutěže je však obránce Aaron Irving (4 góly), jehož nekompromisní nápřah by si mohl patentovat. Výkony Pražanů se jistě s postupně vyprazdňující se marodkou budou zlepšovat.

Velkou formu chytil Martin Kaut, jenž v první útočné formaci Pardubic nahradil prozatím zraněného Lukáš Sedláka. Kaut dostává velký prostor na ledě, včetně první přesilovky. Na tiket zkusíme, že se útočník, jenž zanedlouho oslaví 25.narozeniny, gólově prosadí i proti Spartě.