1000
Zavřít
Vážení klienti, aktuálně řešíme problémy u vkladů přes Českou spořitelnu, může se stát že dotace neproběhne. Pokud máte problém s vkladem, popadněte jinou platební metodu a perte to k nám přes ní, dokud se situace nevyřeší. Děkujeme za pochopení.
Zavřít
Vážení klienti, ve středu 28. srpna od 08:05 do 08:20 proběhne odstávka (Leaderboards) pro web a mobil. Děkujeme za pochopení.

Pardubice – Karviná: dvojitá šance 2-2

27.07.2024 17:00,

Oba celky vstoupily do nového ročníku porážkou, Pardubice nestačily na Spartu, Karviná nezvládla doma duel s Libercem. Vzájemný duel tak bude o to důležitější, zejména když oba týmy by měly mít i letos záchranářské starosti.

V minulosti se o poznání lépe dařilo Pardubicím, které dokázaly Karvinou porazit čtyřikrát v řadě, ale tentokrát to tak jednoznačné nebude. Slezský celek i přes porážku v prvním duelu ukázal progres pod koučem Hyským, který udělal, v zápase byl tým hodně aktivní a vypracoval si celou řadu šancí. Horší to bylo s efektivitou v koncovce, a také v defenzivě, kde se pod dvě branky podepsal gólman Knobloch. Obsazení brankářského postu tak může být v sezóně palčivým tématem, i když se dá očekávat, že po prvním duelu trenér Knoblocha podrží.

Karviná každopádně ukázala novou tvář, ofenzivní pojetí hry a dobrou rychlost při přechodu směrem nahoru. Větší minutáže se dočká Řek Botos, host ze Slavie by se mohl výhledově stát tahounem týmu, který bude mít velký vliv právě na produktivitu. Karviná se každopádně pokusí svého soupeře zaskočit aktivitou, také proti Liberci byla do třicáté minuty jasně lepším mužstvem.

Východočeši v prvním kole překvapili kombinovanou sestavu Sparty, které srdnatě vzdorovali, výsledek byl ale lepší než předvedený výkon. Zejména dopředu mužstvu chybí více kreativních nápadů. Pardubicím navíc sedí hrát do otevřené obrany, proti Karviné to budou mít domácí mnohem těžší. Mužstvo si teprve sedá za pochodu, stejně jako hosté došlo v létě ke změně hlavního kouče a řada hráčů přichází k týmu až nyní (Polyak, Zifčák atd). Automatismy tak logicky nemohou fungovat optimálně a nějaký čas to ještě potrvá.

Pardubice tentokrát nepotvrdí pozitivní vzájemnou bilanci, naopak hosté mají díky větší kvalitě individualit (Regáli, Botos) šanci ukončit sérii porážek ze vzájemných klání.

Vzájemný duel slibuje vyrovnanou podívanou, větší ofenzivní potenciál po přípravě ale i výkonu v prvním kole dřímá na kopačkách Karviné. Hosté mohou vyhrát poločas nebo zápas v rámci dvojité šance, kurz má určitě hodnotu.