1.01
1000

Ostrava - Ml.Boleslav: vítězství Ostrava

11.05.2024 15:00,

O tom, kdo se kvalifikuje přímo do evropských pohárů, a kdo bude doufat alespoň v play off s vítězem Prostřední skupiny, se rozhodne s největší pravděpodobností v sobotu v Ostravě, kde se střetnou čtvrtý Baník s pátou Mladou Boleslaví.

Oba konkurenty od sebe dělí jeden bod, na kterém nic nezměnilo ani úvodní kolo Skupiny o titul. Z toho se přitom moc vycházet nedá, oba týmy svoje zápasy na hřištích favorita víceméně odevzdaly. Ostrava rupla se Slavií 0:5, od 52. minuty hrála bez vyloučeného útočníka Tanka, který tak dostane automaticky stopku. Jeho ztráta ale nebude tak citelná, jako byla absence Ewertona naposledy v Edenu. Host ze Slavie je klíčovým hráčem ostravské ofenzívy, ostatně v obou vzájemných zápasech s Boleslaví dal gól.

Každopádně aktuální forma Baníku je špatná, nevyhrál čtyři kola, od pražských "S" dostal čtyřku, dál se trápí doma, kde s poslední dva zápasy remizoval 2:2, přestože nad zachraňující se Karvinou dvakrát vedl a nad Libercem dokonce o dvě branky.

Také Boleslav hledá v závěru sezony těžko cestu k vítězství, z posledních pěti kol vyhrála jen v Pardubicích, naposledy pak v Plzni v roli komparzu podlehla 0:3. Trenér Holoubek už do poločasu dvakrát střídal, a to samé provedl před startem druhého. Rozhodně měl po utkání o čem přemýšlet.

Baník vyhrál doma jen třetinu utkání, Mladou Boleslav ale porazil v obou vzájemných duelech této sezony rozdílem dvou branek. Teď mu bude stačit i jednogólové vítězství a s návratem Ewertona do sestavy by to měl dokázat.