1.01
1000

Ostrava – Hr. Králové: dvojitá šance 0-0

11.08.2024 17:00,

Baník najel před 14 dny na rytmus anglických týdnů, a také tentokrát neodpočíval. Ve středu odehrál první zápas v Kodani, kde prohrál hodně smolně 0:1 brankou v nastavení. Takové porážky je náročně jak na hlavu, tak fyzicky, mužstvo totiž bojovalo o bod až do závěrečných minut. Kouč Hapal každopádně řeší dilema, jak poskládat sestavu, odveta je totiž hratelná, a tak to spíš vypadá na rotaci hráčů. Baník před sezónou kádr dostatečně rozšířil a okysličil, k dispozici tak mají domácí 22 kvalitních borců, ze kterých je nenahraditelný pouze Ewerton.

Brazilský záložník bude patrně v základu chybět, naopak šanci by mohl rychlík Tanko nebo třeba Kubala s Klímou. Sestava bude každopádně ofenzivněji laděná než v Kodani. Změna může být i mezi třemi tyčemi, Baník má vyrovnanou brankářskou dvojici Markovič – Holec. Hra Baníku by každopádně mohla trochu trpět nesouhrou, v loňském ročníku se domácím na svém hřišti dařilo jen hodně průměrně.

Hradec Králové v týdnu představil novou posilu, klub získal exreprezentanta Petráška, který bude ale připraven maximálně na pár minut. Východočeši v minulém kole pak předvedli nesmírně bojovný výkon, když dokázal v deseti porazit Boleslav (2:1), v nerovnovážném stavu dokonce vstřelili vítěznou branku. Mužstvo tak ukázalo velké morální vlastnosti a na tom se dá vždycky stavět. Hosté jsou odpočatí a potrápí Ostravu fyzickou hrou a běžeckým výkonem. Mimo hru je Juliš, ale jednu absenci dokáže tým hravě nahradit.

Baník je po pohárech a v Dánsku nechal hodně sil. Hradec je naopak odpočatý a v pohodě po prvních třech kolech, v prvním poločase tak bude domácí trápit kvalitní defenzivou, remíza o půli nebo na konci utkání nemusí být žádnou velkou senzací.