1.01
1000

Ostrava – FC Köbenhavn: 10

15.08.2024 19:00,

Papírovým favoritem utkání je jednoznačně FC Kodaň, v loňském ročníku úspěšně působila v Lize mistrů. Tým, který před rokem vyřadil Spartu, ale ztratil trochu na síle, což bylo viděti při prvním vzájemném duelu. Dánský celek byl sice lepší, ale o svém vítězství rozhodl až utěšenou akcí v první minutě nastaveného času.

Baník naopak ukázal, že do odvety není v beznadějné situaci, musí ale opět předvést běžecky i silově výkon na hranici svých možností. K tomu by měl domácím celku pomoci vyprodaný stadión, který dodá týmu energii navíc. To bude v teplém podvečeru hodně důležité, i počasí by mohlo trochu nahrávat domácím než Seveřanům. Družina kouče Hapala toho každopádně musí předvést více do ofenzivy než v utkání číslo 1, očekávat se tak dá o malinko ofenzivnější sestava.

Defenziva Kodaně je zranitelná, přeci jen Vavro nepatří mezi největší rychlíky na hřišti. Ve druhém poločase by se tak do hry mohl dostat Tanko, který by na unavenou obranu soupeře mohl platit.

Hosté jdou do odvety pod tlakem, případný neúspěch by měl mnohem větší následky než vypadnutí Baníku.

Kodaň je na tom lépe kombinačně i technicky, mužstvu vyšel vstup do nového ročníku tamní soutěže, když se po čtyřech kolech usadilo na čele. Hosté každopádně mohou Baník částečně podcenit, přeci jen vloni byli zvyklí měřit síly s jinými soupeři. Dánský celek by mohl mít rovněž trochu potíže s trávníkem, který není v takové kondici jako na domovském Parken Stadium.

Favoritem utkání je Kodaň i vzhledem k výkonu a výhře v prvním utkání (1:0), domácí prostředí ale Baníku hodně pomůže, kondičně na tom bude Baník podobně, a tak by mohl dánský velkoklub potrápit. Neprohra Ostravy je v solidním kurzu, přeci jen i případná remíza by stačila hostům k postupu.

5/10

Výsledek zápasu Sázka na výsledek zápasu v základní hrací době. 1 0 2 více datum
3.65 3.75 1.89 +95 15.08. 19:00