1.01
1000

Ml.Boleslav - Slovácko: více než 2.5 gólu v zápasu

14.05.2024 17:00,

V souboji o čtvrté místo a účast v předkole Evropské konferenční ligy má po druhém dějství nadstavby nejblíže Mladá Boleslav, která v přímém duelu o čtvrtou příčku vyhrála v sobotu v Ostravě 1:0 a Baník předběhla o dva body. Slovácko ztrácí po porážce 2:4 v Plzni na Boleslav šest bodů a do Evropy má z tria zmíněných nejdále.

Boleslavský trenér David Holoubek vsadil v Ostravě na účelnou taktiku, která udělal radost fanouškům defenzivního fotbalu. Hostům stačila jedna podařená akce, ze které dal Jusuf hned ve 3. minutě s pomocí teče šťastný gól a zbytkem utkání se probránili. Proti Slovácku budou muset Středočeši předvést i něco směrem dopředu, podobné štěstí jako v Ostravě nemůžou mít opakovaně.

Jihomoravané nemají co ztratit, na jaře jim totálně odešla forma a v Plzni protáhli sérii bez vítězství na devět utkání. Slovácko přitom nebylo ve Štruncových sadech daleko od remízy, dvakrát srovnalo, na penaltu ze druhé minuty nastavení ale odpověď nenašlo a ještě inkasovalo při zoufalé "power play" do prázdné brány. Každopádně tým i trenér Svědík už melou na konci sezony z posledního, jsou v těžké personální nouzi, v Plzni museli hosté poslat v nouzi na plac dva hráče béčka. V Boleslavi se můžou vrátit po karetním trestu Petržela s Reinberkem, na marodku ale přibyl Daníček.

Mladá Boleslav má proti Slovácku zoufalou bilanci, z posledních dvanácti ligových zápasů zapsala jedinou výhru v roce 2021, od té doby čeká na vítězství sedm zápasů (0-2-5), což je potřeba brát v potaz. Spíše než sázka na vítěze se tak nabízí tip na více než dva góly v zápasu. Slovácká defenziva je v troskách, v posledních třech kolech dostala deset gólů, na druhou stranu ale hosté třikrát po sobě vstřelili dvě branky.