1.01
1000

Miyazaki Y.L. - Fruhvirtova L.: 2

10.06.2024 15:45,

Linda Fruhvirtová má za sebou v Nottinghamu možná až nečekaně náročnou kvalifikaci. Byť byla nasazenou jedničkou a proti soupeřkám šla v roli favoritky, tak Amelii Rajeckou porazila 6:1, 4:6, 7:5 a posléze se dost natrápila s domácí deblistkou Samanthou Murrayovou, kterou udolala až po dvou hodinách a 40 minutách 7:6, 6:7, 6:3. Svou misi ale zvládla a kvalifikovala se do hlavní soutěže, ve které ji čeká třetí Britka v řadě.

Tentokrát bude její soupeřkou Yuriko Miyazakiová, v současnosti 133. hráčka světa. Proti ní bude Fruhvirtová mírnou favoritkou.

Miyazakiová je už osmadvacetiletá tenistka, která je specialistkou na tvrdé povrchy. Tak, jak nemá příliš v oblibě antuku, tak stejně zrovna nemusí kluzký travnatý povrch, na němž se jí příliš nedaří. To se potvrdilo na začátku června v Surbitonu, kde prohrála s Harriet Dartovou a ve třetím setu obdržela kanára.

Fruhvirtová se s Miyazakiovou zná, letos už ji porazila v Římě. Přestože povrch v Nottinghamu nabídne zcela odlišné utkání, Fruhvirtová by měla využít toho, že na trávě nehraje špatný tenis a prezentuje se velkou bojovností. Přes Britku postoupí.