1.01
1000

Litvínov - Kometa Brno: Dvojitá šance – remíza

26.03.2024 17:30,

Pět zápasů – pětkrát výhra hostujícího mužstva. Ve čtvrtfinálové sérii play off extraligy mezi Litvínovem a Brnem otřepané „můj dům, můj hrad“ rozhodně neplatí.

Kometa dokázala po dvou úvodních domácích porážkách vyrovnat na severu Čech stav série na 2:2. Ukončila tím soupeřovu sedmizápasovou šňůru bez porážky a zdálo se, že získala i důležitou psychickou výhodu.

V nedělním utkání Brno v zaplněném Rondu vedlo, Litvínov ale zvládl v poslední třetině vyrovnat a v prodloužení dokonat obrat na konečných 2:1. Jestliže v předchozích třech duelech padlo shodně alespoň šest branek, tentokrát bylo klání na góly skoupé.

Jak se čím dál více ukazuje, v této sérii je nesmírně těžké cokoliv předvídat. Oba tabulkové sousedy od sebe ostatně dělily na konci základní části pouhé tři body, a tak se všeobecně očekávalo, že půjde o vyrovnanou čtvrtfinálovou konfrontaci.

V šestém utkání už půjde do tuhého. Litvínov má v rukou dva pomyslné mečboly, zatímco Kometa nůž na krku. I v úterý zřejmě budeme svědky opatrnějšího úvodu a vyrovnané podívané. Rozhodovat by znovu mohly detaily, a tak se jako vhodná sázka jeví dvojitá šance na remízu v první třetině, případně po šedesáti minutách. Tento tip dosud vyšel ve většině zápasů této série.