1.01
1000

Liberec – Pardubice: 1.poločas - 1

18.08.2024 17:00,

Východočeši mají na svém kontě po čtyřech kolech jen tři body, a to ještě díky tomu, že narazily na slabé Budějovice (3:1). Hosté se tak letos opět přihlásili do bojů o záchranu, což se očekávalo už před startem ročníku, zejména pak po letních změnách, které nekončí.

Pardubice lepí sestavu za pochodu, každý týden přijde někdo nový (Polyák, Noslin, Simon), kdo pak ihned naskočí do základu. Souhra týmu tak nemůže být ideální, což se promítá pod současné výsledky. Mužstvo se trápí v koncovce, ve dvou ze čtyř utkání neskórovalo, o něco lepší je to směrem dozadu, nicméně tentokrát hosté čisté konto neudrží. Domácí Liberec totiž trénuje Radoslav Kováč, bývalý kouč Pardubic.

Kouč Slovanu zná všechny slabiny protivníka, což je nesporná výhoda. Zvýšenou motivaci bude mít i tandem Hlavatý – Icha, který se s trenérem přesunul rovněž na sever Čech. Liberec v probíhajícím ročníku výsledkově nezáří, ale po špatném výkonu v minulém kole dostali hráči „kartáč“.

Herní projev týmu tak půjde zaručeně nahoru, nastat mohou změny i v zahajovací jedenáctce. Slovan každopádně hraje doma už od loňského ročníku výrazně lépe než venku, což se opět potvrdí. Slovan na svého soupeře od úvodních minut nastoupí a půjde do vedení už v prvním poločase. Prosadit by se mohl Nyarko, který je nesmírně rychlý s míčem i bez.

Oba celky dělí v tabulce jediný bod, ale Liberec je v domácím prostředí papírovým favoritem. Mužstvo má větší gólový potenciál, což se projeví i pod konečný výsledek. Mužstvo zatím zvládá lépe první poločasy než ty druhé, do vedení by se tak mohlo dostat už po půli.