1.01
1000

Kopriva V. - Coria F.: Více než 2,5 setu

14.09.2024 14:00,

Vít Kopřiva má před sebou velmi důležité utkání na challengeru ve Štětíně. Z minulé sezony obhajuje finále a další ztrátu bodů potřebuje co nejméně, tudíž projít do finále je jeho jasným cílem. Čelit ale bude Argentinci Federicovi Coriovi, se kterým právě loni ve Štětíně souboj o titul prohrál. Od té doby s ním ale hrál ještě jednou, letos v italském Římě. A to dokázal zvítězit po dramatické třísetové bitvě.

Sedmadvacetiletý český tenista na probíhajícím polském challengeru vyhrál dva ze tří zápasů ve třech setech a zejména v souboji s Alexejem Vatutinem ve čtvrtfinále prokázal ohromnou bojovnost, když ve třetím setu otočil z 2:4 na 6:4.

Bojovnost bude proti 79. hráči světa Coriovi potřebovat. Dvaatřicetiletý Argentinec v předchozích třech zápasech využil solidního losu a vyhrál všechny bez ztráty setu. Také je mírným papírovým favoritem.

Kopřiva se s Coriou utkal dohromady čtyřikrát a vzájemná bilance je vyrovnaná 2-2. Většinou jsou jejich duely vyrovnané a ve Štětíně tomu bude stejně tak. O finalistovi se rozhodne až ve třetím setu.