1.01
1000

Kladno - Vsetín: 1

18.04.2024 18:00,

Vedle finálové extraligové série pokračuje také ta barážová. Hokejisté Kladna, kteří obhajují svou příslušnost v nejvyšší soutěži už třetím rokem po sobě, začali stejně jako předloni s Jihlavou a před rokem se Zlínem dobře i letos. Nad ambiciózním Vsetínem vedou po prvním utkání 1:0.

Rytíři neodehráli měsíc a půl ostrý ani přátelský mač a sázet museli pouze na modelové zápasy vlastních formací. Na jejich výkonu byl nedostatek herní praxe znát. Vsetín byl po většinu času aktivnějším týmem, své šance ale nezvládl využít. Poté se domácí v polovině druhé třetiny zničehonic dvakrát prosadili a duel zlomili na svou stranu.

Vsetín zápas nezabalil. Poslední třetinu vyhráli Valaši na střely výrazně 20:9, ze své převahy ale vytěžili jediný gól, a nakonec tak padli rozdílem třídy 1:4. Na triumfu Kladna se lví měrou podílel barážový specialista Adam Brízgala. Před rokem povolil Zlínu v těchto existenčních střetnutích během čtyř klání pouhé dvě branky.

Nad formou Kladna visel otazník, velký favorit baráže ale dokázal být v klíčových momentech efektivnější a v poklidu si poctivým defenzivním výkonem dokráčel pro první bod. Navíc se dá očekávat, že výkony Kladna půjdou postupem času nahoru, zatímco Vsetínu, který má za sebou coby vítěz první ligy náročné play off, mohou rychle docházet síly. Za této konstelace je klub hvězdného Jaromíra Jágra žhavým adeptem nejen na druhý bod. Na tiket patří jednička.