1000

Kanada - Švédsko: Alespoň 2 góly v každé třetině – Ano

11.02.2022 14:10,
Autor: Esports

Ženský hokej se nám na zimních hrách dostal už do play-off a čekají nás čtvrtfinálové duely. Jedním z nich je zápas mezi Kanadou a Švédskem. Kanaďanky prochází turnajem jako nůž máslem a ve své skupině skončily na prvním místě bez ztráty jediného bodu. S přehledem porazily výběry Švýcarska, Finska a ROV. Jediný zápas, ve kterém se Kanaďanky bály o body, byl duel s USA. Hráčky USA v utkání vedly 2:1, ale Kanaďanky předvedly obrat na 4:2 a prvního místa se nevzdaly. Hráčky Kanady nastřílely ve čtyřech zápasech svým soupeřkám 33 branek a samy inkasovaly pouze pětkrát. Momentálně největším kandidátkám na titul se ve čtvrtfinále postaví výběr Švédska, jenž je poskládaný z mladých hráček. Ty do turnaje nevstoupily vůbec dobře, když podlehly Japonkám 1:3 a stejným poměrem prohrály také s Češkami. Poté však zabraly a porazily výběry Dánska a Číny, což je posunulo na třetí, tedy poslední postupové místo. Dá se očekávat, že Kanaďanky potvrdí na ledě roli favorita a svým soupeřkám nadělí několik branek. Na druhou stranu není vyloučeno, že Švédky také nějaký gól nevstřelí. Kanaďanky vstřelily na turnaji v každé třetině minimálně dva góly, až na zmiňovaný duel s výběrem USA. Očekáváme, že tuto bilanci potvrdí také proti Švédkám a že v každé třetině minimálně dvě branky padnou.