1.01
1000

Kanada - Norsko: Norsko více než 1,5 gólu

16.05.2024 20:20,

Kanadští hokejisté prozatím hrají na světovém šampionátu proti slabším soupeřům a v tomto trendu budou pokračovat také ve čtvrtek, kdy se utkají s Norskem. V tomto utkání budou plnit roli obrovského favorita, což ale neznamená, že je čeká úplně snadný zápas.

S Nory se Kanada utkala také loni na světovém šampionátu a byla z toho prvotřídní senzace, když skandinávský celek udolal zámořského favorita 3:2 po nájezdech. Obdobný scénář je ve čtvrtek sice nepravděpodobný, jelikož letos má Kanada ještě o něco silnější kádr než loni, ale Norsko se určitě nevzdá bez boje.

Jak už Kanada na tomto turnaji ukázala, má sice ohromnou sílu v ofenzivě, ale v defenzivě to umí zaskřípat. To se projevilo i v posledním střetnutí s Rakouskem, proti němuž Kanada chtěla poslední třetinu prostě jen dohrát, ale pak se nestačila divit, když inkasovala pět gólů a musela jít do prodloužení. Ve čtvrtek přitom partu okolo vycházející hvězdy Connora Bedarda čeká kvalitativně lepší soupeř, než jakým je Rakousko.

💰 Na co vsadit:

Norsko se bude chtít opírat o obranu a vyrážet do rychlých protiútoků do otevřené kanadské obrany, která bude mít ve čtvrtek rovněž útočné choutky. Norsko ve třech ze čtyř zápasů vstřelilo alespoň dvě branky a proti Kanadě na to naváže.