1.01
1000

Jablonec - Karviná: méně než 2.5 gólu v zápasu

04.05.2024 15:00,

Pokud Jablonec zvládne úvodní partii Skupiny o udržení, může si oddechnout. Na jeho vítězství se ale moc sázet nedá. Včetně dohrávky pohárového čtvrtfinále táhne sérii sedmi zápasů bez vítězství. Když už v závěrečném kole základní části sahali Severočeši doma po třech důležitých bodech s Mladou Boleslaví, potopila je šílená chyba brankáře Hanuše a remízu 1:1 hořce kousali. Předtím Jablonec nedokázal dvakrát po sobě využít dlouhou přesilovku (Olomouce 0:1, Zlín 0:0), jeho trápení v ofenzívě je hmatatelné a hráčům svazuje nohy.

Karviná nastoupí pod Ještědem se stejnou taktikou, jaká mu přinesla úspěch před týdnem ve Zlíně, kde vyhrála životně důležitý duel 1:0. Z posledního místa tak přeskočila Budějovice i ševce. Nováček vsadil na pětičlennou obranu a bleskové kontry, vyšel mu už ten první ve 12. minuty, kdy se trefil rychlonohý Regáli. Těsné vítězství pak Slezané koncentrovaným výkonem v defenzivě uhájili a domácí vůbec nepustili do šance. Výhrou navázali na předchozí tři remízy se silnými soupeři (Plzeň, Ostrava) a ukázali, že se s nimi musí počítat.

Oba vzájemné duely v aktuální sezoně skončily nerozhodně (1:1, 0:0) a bod by hosté brali určitě i teď. Nula zasvítí v poločase nebo na konci. Rovnocennou variantou je sázka na méně než tři góly v utkání.