1.01
1000

Francie(+12.5)-USA: 1

07.08.2021 04:30,

Turnaj basketbalistů v Tokiu vyvrcholí očekávaným finálovým duelem Američanů s Francií, která v úvodním utkání skupiny uštědřila Spojeným státům první porážku (76:83) pod pěti kruhy od roku 2004 a sérii 25 vítězných zápasů. Američané se na turnaji rozjížděli pomaleji, jejich hvězdný výběr se ale postupně sehrál a v play off vyhrál oba zápasy dvouciferným rozdílem. Ve čtvrtfinále zdolal Španělsko 95:81 a v semifinále Austrálii 97:78. Obě utkání měla totožný průběh, Američané prohráli první čtvrtinu a po vyrovnaném poločase (43:43, 42:45) rozhodli ve druhé půlce i díky širší lavičce. Proti Francii tahle výhoda padá, Les Bleus se můžou favoritovi rovnat ve všech směrech. Jako jediný tým na turnaji ještě neprohráli, v semifinále zvládli dramatickou koncovku, slovinské mistry Evropy udolali 90:89. Francie nejde do finále předem poražená, sami hráči mluví o tom, že jejich cílem je porazit USA právě ve finále olympiády. I kdyby se to Les Bleus jako před 21 lety v Sydney nepovedlo (75:85), výsledek bude pravděpodobně těsný.