1.01
1000

Francie-Česko(+18.5): 2

13.09.2021 19:00,

Čeští volejbalisté sice postoupili do osmifinále domácího Eura, jenže až ze čtvrtého místa skupiny a tak se v úvodním kole play off střetnou s nejtěžším možným soupeřem. Francie je jasným favoritem a jakýkoliv jiný výsledek než 3:0 na sety, by byl velkým překvapením. Galský kohout přijel na Euro jako úřadující olympijský šampion a pozici světové lídra potvrzuje také na šampionátu. Základní skupinu opanoval se stoprocentní bilancí 5-0 a jediný set ztratil v zápase s Německem. V play off přepnou Francouzi na ještě vyšší level, který český celek bude těžko stíhat. Národní tým má svoje limity, ve skupině prohrál s Bulharskem, Běloruskem i Itálii, ale každému soupeři sebral aspoň jeden set a také zdolal vicemistry Evropy ze Slovinska. S podporou fanoušků v hledišti by Češi mohli Francii částečně potrápit a rozdíl ve skóre by nemusel být nijak závratný.