1.01
1000

Finsko - Švédsko: 0

18.05.2022 19:20,

Vrcholem základních skupin bude beze sporu dnešní severské derby. Přestože jde teprve o zápas 4. kola, jeho vítěz si pravděpodobně zajistí prvenství ve skupině a tím i schůdnějšího soupeře pro čtvrtfinále. Oba celky jsou zatím na turnaji stoprocentní a tak se mají fanoušci v Tampere nač těšit. Oba zvládly duely s outsidery, oba také porazily jednoho silného soka, i když v případě mizerně hrajícího Česka a vítězství Švédska (5:3) se už o mužstvu ze světové špičky bohužel mluvit nedá. Finsko si zase podalo USA 4:1 a před dnešním derby mělo den odpočinku navíc. Švédsko hrálo včera pozdě večer s Velkou Británií a přestože po drtivé úvodní třetině (5:0) odehrálo zbytek zápasu v úsporném režimu, čerstvější nohy budou mít Suomi. Tři korunky navíc stále hrají na turnaji jen na tři pětky, protože čekají na doplnění soupisky o posily z NHL. Hledat favorita je nicméně složité, zápas se klidně může rozhodnout v prodloužení nebo v nájezdech. Bookmakeři pak vypsali poměrně nízkou hladinu počtu střel na bránu, která láká k sázce na over.