1.01
1000

FC Struga - Slovan Bratislava: dvojitá šance 0-0

17.07.2024 17:00,

Slovenský šampión bude v Severní Makedonii hájit dvougólový náskok z domácího zápasu, který se ale nerodil vůbec lehce.

Belasí vedli v přestávce 2:0 díky trefám veteránů Weissem s Makem, jenže Ibraimi, který se kdysi mihl i v Schalke 04, v rozmezí 19 minut srovnal a začínalo se od nuly. V závěru spasil Slovan Juraj Kucka, který se po návratu z Eura zapojil od začátku do hry a dvěma góly mu zajistili výhodnou výchozí pozici před odvetou.

Každopádně výpadek ve druhém poločase je pro Belasé varováním, v klubu si navíc dobře pamatují, s jakými obtížemi postoupili v předchozích třech letech z úvodního kola Champions League přes irský Shamrock Rovers, gruzínské Batumi a loni lucemburský Swift Hesperange. Na rozdíl od Strugy je však Slovan zkušeným týmem, který se třikrát po sobě kvalifikoval do skupinové fáze Konferenční ligy a dobře ví, jak předkola pohárů hrát.

V Ohridu, kde má Struga domácí azyl, čeká hosty jednak úmorné vedro, a také soupeř, který nemá co ztratit. Pokud by se domácím povedlo vstřelit jako prvnímu gól, byly by to pořádná divočina. Slovan podle slov svého trenéra Weisse staršího vsadí na defenzivu, remíza v poločase nebo na konci bude jistit postup.