1.01
1000

Empoli – Frosinone: 1. gól dá Empoli

05.05.2024 15:00,

Frosinone v minulém kole přerušilo dlouhé 12 zápasů trvající čekání na ligovou výhru, když porazilo Salernitanu 3:0. Bodově se tak dotáhlo na Empoli, které prohrálo v Bergamu 0:2, a po 16. letošní prohře bez vstřelené branky, hostí klíčový záchranářský duel, kdy oba celky začínají tento víkend s dvoubodovým náskokem na sestupové pásmo.

Empoli se vrací domů, kde si po minisérii dvou cenných výher v posledních týdnech značně vylepšilo svou pozici v boji o záchranu. V obou případech zde navíc přehrálo tým bojující o poháry (Neapol, Turín), přičemž pokaždé sehrál klíčovou roli povedený start: Empoli se trefilo ve čtvrté, resp. šesté minutě utkání.

Venkovní zápasy jsou v tomto ročníku pro Frosinone utrpením, což dokazuje fakt, že hosté jsou jediným týmem, který ještě letos na půdě soupeře nevyhrál (0-6-11). Naposledy si ale na výjezdu zvedli sebevědomí, když uhráli bezbrankovou remízu na půdě Turína, což už byla jejich třetí venkovní plichta v řadě. V obou předchozích případech přitom inkasovali jako první už v úvodním poločase.

Empoli vyhrálo v tomto ročníku čtyři domácí zápasy a ve všech z nich se prosadilo jako první. S vědomím důležitosti první trefy vletí svěřenci kouče Nicoly i na špatně bránící Frosinone a do třetice všeho dobrého skórují před vlastními fanoušky zase jako první.