1.01
1000

Česko(+8.5)-Litva: 1

29.11.2021 17:00,

Čeští basketbalisté vstoupili do světové kvalifikace podle očekávání porážkou v Bosně a Hercegovině 90:97, bez kupy opor (Tomáš Satoranský, Jan Veselý, Blake Schilb, Ondřej Balvín, Patrik Auda, Martin Kříž, Vojtěch Hruban) to však nebyl beznadějný zápas. Národní tým vyhrál úvodní poločas, jenže výpadek ve třetí čtvrtině ho stál celé utkání. Za celé duel vyrobil 19 ztrát a hlavně mu chyběly centimetry a kila v podkošovém prostoru, kde dovolil soupeři spoustu útočných doskoků a košů ze druhé šance. Teď budou mít Češi výhodu domácího prostředí a poprvé po 22 letech a šesti prohrách se pokusí zdolat Litvu. Také tradiční basketbalová velmoc je na začátku kvalifikace oslabená o své klíčové hráče, na rozdíl od českého týmu ale vstup do kvalifikace zvládla a bulharského outsidera skupiny zdolala po zlepšení ve druhé půlce 89:69. Češi by měli favorita potrápit více než Bulhaři, když už ne porazit.