1000

Česko - Švédsko: 2

06.05.2023 16:00,
Autor: Esports

Ve svém druhém vystoupení na turnaji České hokejové hry změří svěřenci Kariho Jalonena své síly se Švédskem. Češi měli první zápas před solidně zaplněným brněnským publikem velice dobře rozehraný a od výhry je dělilo pouze půl minuty, pak ale při hře Finů bez brankáře inkasovali branku na 2:2 a nakonec gólem v prodloužení těsně prohráli. Produktivní byla na naší straně pouze první formace, což v dnešním hokeji nestačí. Kouč Jalonen chystá změny v sestavě, nastoupit by měl obránce Bostonu Jakub Zbořil. Výběr Tre Kronor do turnaje vstoupil doma v Göteborgu, kde si s tradičně houževnatými Švýcary poradil hladce 3:0. Dobrým výkonem se prezentovaly posily z NHL. Dvě branky v přesilovce vsítila talentovaná opora Detroitu Lucas Raymond, pojistku do prázdné pak přidal Alex Nylander. Ve velké pohodě hraje také obránce Rasmus Sandin, jemuž pomohla výměna do Washingtonu. Švédové letos pro mistrovství světa poskládali opravdu silný výběr a budou patřit mezi úhlavní favority na zisk zlatých medailí. Čechům navíc moc nefunguje hra v početních výhodách, bez kterých se takto silný protivník porazit nedá.