1.01
1000

Česko-Nizozemí: -3.5 branky

26.11.2021 20:45,

První vzájemný zápas v Groningen skončil nerozhodně 1:1, což byl pro český tým úspěch. Mohl být ještě větší, kdyby v 83. minutě Miedemaová nevyrovnala. Zopakovat stejný výsledek však bude pro družstvo trenéra Karla Rady hodně obtížné. Nizozemky už český výběr nepodcení, jejich kvalita je přitom o level vyšší než naše. Jsou to úřadující mistryně Evropy a finalistky mistrovství světa, jejich hráčky působí v elitních týmech Evropy a taková Miedemaová  se rychle blíží k metě 100 reprezentačních branek, přestože má teprve 25 let. Nizozemky na ní budou spoléhat také dnes dnes, kvůli zranění jim bude chybět další kanonýrka Martensová. Každopádně od vzájemného duelu vyhrály všechny tři zápasy a pevně se usadily na čele skupiny, byť na Islandu i v Bělorusku rozhodly o svém vítězství 2:0 až góly ve druhém poločase. Dnešní se odehraje až o den později, odklad zavinilo sněžení. I tak ale bude terén těžký a bude znesnadňovat hru. Celkový počet branek tak pravděpodobně nebude nijak vysoký.