1.01
1000

Česko – Ukrajina: dvojitá šance 0-0

10.09.2024 20:45,

Oba celky vstoupily do Ligy národů porážkou, Ukrajina na Letné nestačila na Albánii 1:2, Česko si přivezlo z Gruzie debakl 1:4.

Družina kouče Haška předvedla ostudný výkon, svůj díl viny ale nese rovněž trenér, který netrefil sestavu. V základu vyběhla celá řada hráčů, kteří nemají zápasovou praxi (Krejčí, Čvančara, Schick), případně v minulosti ukázali, že pro reprezentaci nejsou přínosem (Král). To částečně platilo i pro střídaní (Lingr), byť Hložek se Šulcem patřili k tomu lepšímu.

Právě posledně dva zmínění hráči, kteří jsou schopni přecházet jeden na jednoho by se mohli objevit proti Ukrajině v základu, kouč Hašek totiž avizoval změny. Dočkat by se mohl premiéry v národním dresu Vitík, k dispozici je Chorý, který si odseděl karetní trest z Eura.

Česká reprezentace každopádně nastoupí do zápasu v Edenu s jiným nasazením, které bude na hřišti vidět i cítit.

Kulisa ve Fortuna Areně každopádně slibuje bouřlivou atmosféru, dá se očekávat, že téměř polovina stadiónu bude zaplněna ukrajinskými fanoušky. Rovněž hosté tak mají o motivaci postaráno.

Ukrajina se každopádně musí obejít bez velkých hvězd, ve výběru chybí Dovbyk a Mudryk, což by mohlo mít vliv na produktivitu týmu. Ukrajina bez svých největších individualit bude hrát hodně týmově, to znamená, že Česko čeká běžecky i fyzicky náročný zápas.

Poslední vzájemný duel v roce 2021 skončil remízou 1:1, a také tentokrát lze očekávat vyrovnaný duel. Češi potřebují odčinit sobotní blamáž, a tak přidají na nasazení. Hosté bez opor budou hrát rovněž fyzicky. Remíza o půli nebo na konci se nabízí.

7/10

Dvojitá šance Sázka, zda bude výherní alespoň jedna z částí (první poločas nebo zápas), ze kterých se příležitost skládá.