1.01
1000

České Budějovice - Třinec: Vítěz do rozhodnutí – Třinec

26.03.2024 17:30,

Čtvrtfinále play off mezi Třincem a Českými Budějovicemi se zdálo být za stavu 3:0 v podstatě rozhodnuté. Vždyť Motor vsítil první gól v sérii až po 129 minutách. Přesto zvládl vyhrát čtvrtý i pátý zápas, a vrátil tak konfrontaci s vítězem posledních čtyř extraligových ročníků zpátky na domácí led.

Třinec útočí na zisk pátého titulu v řadě. Loni ho získal coby první tým dokonce z předkola. Po nedělní domácí porážce ale musí o postup do semifinále nadále tvrdě bojovat. Nutno říci, že Třinec byl v pátém utkání herně lepším týmem. Ve třetí třetině dokázal smazat dvougólovou ztrátu a měl našlápnuto k obratu. Vítěznou trefu ale obstaral čtyři minuty před koncem na druhé straně Gulaš. Byla to jedna z pouhých dvou střel Českých Budějovic, které šly v posledním dějství na třineckou branku. Oceláři jich měli hned čtrnáct, přesto smolně padli.

Slezané jsou po dvou porážkách stále velkými favority této série. Jihočechům, kteří se do čtvrtfinále museli prodírat skrze zrádné předkolo, patří kredit za to, že se za stavu 0:3 nepoložili. Že by ale měli třetí tým po základní části skolit už potřetí v řadě? Podobné štěstí jako o víkendu už mít znovu nebudou. Na konci úterního večera budou oslavy úřadujících mistrů.